Balony z helem i problemy z żelem Hi-Float

Posted on

Balony z helem

Balony z helem

Jeżeli chcemy, by wypełnione helem baloniki utrzymywały się w powietrzu przez długi czas, zaopatrzyć należy się w specjalny produkt, jakim jest Hi-Float. Mianem tym określa się żel uszczelniający, który sprawia, że produkty te unoszą się nawet 25-razy dłużej niż gadżety napełnione w sposób tradycyjny. Jego użytkowanie jest bardzo proste, lecz przy pierwszym jego zastosowaniu pojawić mogą się pierwsze problemy. Jak należy je rozwiązać? Poniżej kilka przydatnych wskazówek. Serdecznie zapraszamy do lektury poniższego wpisu!Jeżeli balony z helem przechylają się na jedną stronę lub nie unoszą się po nadmuchaniu, można spróbować dodać nieco więcej helu. Normalnym jest bowiem, że po pierwszym nadmuchaniu balonik nie unosi się wysoko. Po upływie kilku godzin, kiedy żel wyschnie, produkt znajdzie się znacznie wyżej. Taki stan rzeczy oznaczać może także, że zaaplikowana została zbyt duża ilość żelu. W tym celu należy ponownie sprawdzić rozmiar balonu i upewnić się, że zastosowana została odpowiednia porcja produktu.

W sytuacji, gdy balony z helem nie unoszą się przez wystarczająco długi czas, zaleca się zaaplikowanie jedną porcję substancji. Zaleca się także przechowywanie gadżetów wewnątrz pomieszczeń – ekspozycja na światło słoneczne może bowiem w znaczący sposób skrócić czas unoszenia się baloników. Pamiętać należy również o przechowywaniu ich w temperaturze kontrolowanej, która wynosić powinna pomiędzy 22 a 27 stopni Celsjusza. W czasie upalnej pogody niezbędne może okazać się uruchomienie klimatyzatora, a w chłodne dni – grzejnika.

Gdy wspomniany żel Hi-Float do produktów, jakimi są Balony z helem jest grudkowaty i trudny do pompowania to znak, że produkt może być przeterminowany lub zamarznięty. Wyrób może jednak zostać ponownie rozpuszczony. W tym celu niezbędne będzie zdjęcie nasadki i umieszczenie go w kuchence mikrofalowej na kilkanaście sekund w celu podgrzania. Po wyjęciu, żel powinno się rozmieszać. Uwaga! Butelki nigdy nie powinno ogrzewać się  bez uprzedniego zdjęcia pokrywy z pompką albo nakrętki.

Tags: , ,